praca lato 2020

cel w pracy instruktora

Jak uczą się dorośli? - to pytanie, które zadaję sobie od kilku lat. Czy metody stosowane do treningu z dziećmi i młodzieżą mogę 1:1 przenieść do nauczania dorosłych? Jak skutecznie i efektywnie pracować z dorosłymi, aby osiągnąć zamierzone rezultaty?

W tym artykule odpowiem na powyższe pytania. Chcesz poznać gotowy do zastosowania przepis, jak uczyć dorosłych? Przeczytaj ten artykuł do końca.

7 ksiazek ktore kazdy instruktor przeczytac powinien

Instruktorze/ trenerze masz misję! Stając przed uczniem (dorosłym lub dzieckiem) jesteś autorytetem! To co powiesz i zrobisz ma ogromne znaczenie! Twój uczeń będzie Cię naśladował i uwierzy w Twoje słowa. To od Ciebie bardzo często zależy czy pasja, która pchnęła tę osobę do Ciebie na zajęcia, zapłonie niczym pochodnia, czy zgaśnie oblana kubłem zimnej wody i uczeń stwierdzi po zajęciach, że to jednak nie dla niego!

Na co dzień dbasz o umiejętności techniczne, które stale podnosisz. Jednak odpowiedz sobie sam przed sobą:

  • Czy w ciągu ostatniego roku byłeś na szkoleniu, które podnosi umiejętność prowadzenia zajęć, komunikacji, planowania, rozumienia potrzeb ucznia?
  • Czy w ciągu ostatniego roku przeczytałeś książkę, która pomaga w wyżej wymienionych kwestiach?
  • Jeżeli odpowiedziałeś tak na powyższe pytania, to słuchaj tego: Czy zasady poznane na szkoleniach, przeczytane w książkach wprowadziłeś w życie i stosujesz na zajęciach?

 

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi TAK to świetnie! Natomiast jeżeli odpowiedziałeś NIE to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem do końca! 

osobowosc 4 kolory

Masz do czynienia z dużą liczbą osób. Stale kontaktujesz się z dziećmi i ich rodzicami, często prowadzisz grupy w każdym wieku. Znajdujesz się w różnych sytuacjach, gdzie komunikacja ma ogromne znaczenie- TAK. Możesz być jeszcze lepszy! Odpowiedz teraz:

  • Czy spotkałeś się z podziałem typów osobowości na kolory?
  • Czy wiesz jaki kolor Ty reprezentujesz?
  • Czy wiesz jak komunikować się z pozostałymi kolorami?

Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś TAK to nie czytaj dalej! Jeżeli choć raz odpowiedziałeś NIE, to ten tekst będzie najważniejszym, który dziś przeczytasz!  

Partnerzy:

adechade_logo.pngbeeactive_logo.pngbezpiecznawoda_logo.pngbfc_travel_logo.pngboards_logo.pngeasy_logo.pngeh_logo.pnggigisport_logo.pnghydrosfera_logo.pngjafisport_logo.pngkiteresort_logo.pngkondahar_logo.pnglogo_abk.pnglogo_kadetok.pnglogo_kitestyle1.pnglogo_klubben.pnglogo_ras1.pnglogo_snowsense1.pnglogo_sportpromotion.pnglogo_swimshop.pnglogo_trishop.pnglogo_wychowawcypl.pngnovasport_logo.pngschoolboom_logo.pngsieplywa_logo.pngsignal_logo.pngsnow_for_life_logo.pngsurfoteka.pngtirol_ski_logo.pngurss_logo.pngwepeaceit_logo.png